Çotanaklar, 3 puanı Adana Demirspor’dan daha çok istedi ve aldı

Çotanaklar, 3 puanı Adana Demirspor’dan daha çok istedi ve aldı

  1. kuruluş yılının 2. gününde galibiyetle başlamak Giresunspor’un 50. yılını Süper Lig kutlamanın müjdesi olur inşallah. Nice 49 yıllara Çotanaklar.

Adana Demirspor maçını inançla ve azimle kazandı Giresunspor. Keşke her maça böyle niyetle çıksaydık. Şimdi biz Adanaspor’dan önünde lider olacaktık. Giresunspor zor da olsa bu azimle ve mücadeleyle 3 puanı Adana Demirspor’un elinden aldı. Maç öncesi Adana Demirspor lig ikincisinden 4 puan gerideydi. Giresunspor’dan ise 6 puan öndeydi. Dolayısıyla bu maçtan mutlak galibiyet almayı düşünüyordu. Eğer galip gelseydi hem Giresunspor’a lig ikinciliğini kaybettirecekti hem de fikstür gereği Karabükspor’dan daha avantajlı duruma geçecekti.

Fakat Adana Demirspor, Giresunspor’un bu ligin en iyi takımlarından biri olduğunu unuttu. Adana Demirspor; bırakın berabere kalmayı, galibiyeti aklına koymuştu bir kere ve Giresunspor’u yeneceğinden çokta ümitliydi. Ama Giresunspor’un büyüklüğünü unutmuştu. İşte bu maçın kahramanlarından kalede Eser devleşmiş ve önündeki Yeşil-Beyazlı müdafaa ölümüne savunma yapıyordu. Başta Cihancan, Onur, Hüsamettin ve Rızvan.

Orta sahada Fevzi mükemmel baskı yapıyor; hem müdafaaya, hem de forvete yardımıyla maçın en etkilisi oluyordu. Dodo, eski gücünden yoksun ama inanılmaz baskısıyla görevini yapanlardandı.

Forvette Vedat Muriç üstün fizik gücünü ve hava hâkimiyetini; hem savunmada, hem ileride mükemmel kullanan Giresunspor’un en etkili futbolcularının başında geliyordu.

Ama bir gerçek var, o da Abwo. Abwo, rakiplerini inanılmaz bir hızla geçebiliyor. Eğer bu azmiyle, hırsıyla ve çalışkanlığıyla devam ederse Giresunspor’da kalıcı olur. Gücü ve kuvveti olduğu zaman hiçbir savunma oyuncusu onunla mücadele edemez.

Giresunspor’da büyük bir usta ayak daha var. Bu insanı yazmazsam hakkını yemiş olurum. Waldison top tekniği, futbol zekası, forvet arkasındaki top takibi ve gol yollarında meziyeti Giresunspor’a ayrı bir güzellik veriyor. Sakatlıklar biraz yakasını bıraksaydı Giresunspor bugün belki de şampiyonluğu garantilemişti. Hem sol açık, hem santrafor ve hem de santrafor arkası meziyetleri ayrı bir güzel. Bir insan ve profesyonel futbolcuda olması gereken her türlü meziyet Waldison’da var.

Abdulaziz iki kişinin markajından kurtulamayınca çok etkisiz kaldı. Gol vuruşlarında usta ayak olduğu için Adana Demirspor savunması onu kilitlemeyi iyi bildi. İnşallah önümüzdeki süreçte Giresunpor’a daha çok faydalı olacaktır. Sahada durması bile rakip müdafaayı en azından ileri çıkarmıyor.

Bir sözüm de İsmail Haktan kardeşime. İyi futbolculuk sade isimle olmuyor. Top tekniğine futbol zekâna sözüm yok. Ama sen yürüyerek futbol oynanmayacağını benden daha iyi biliyorsun. Kaçırdığın golü fizik gücün yeterli olsaydı şimdi gol attın diye senden bahsedecektim ve seni yazacaktım. Çağın futbolu güce kuvvette dayanıyor kardeşim. Yaş olarak tam futbolun en verimli olacağın zamanındasın. Ama fizik gücünü kazanırsan hem kendin, hem Giresunspor kazanır.

Şimdi Adana Demirspor maçını unutalım. Sayın Hocam ve futbolcu kardeşlerim; en zor maçı aldık. Kolay deyip Perşembe günü Karşıyaka maçında sakın kazanma arzunuzu ve inancınızı kaybetmeyin. Futbol ciddiyet ister. Sizler profesyonel futbolcularsınız. Bu duyguyu benden daha iyi bilirsiniz. Yeter ki inanarak çıkın ve birbirinizi sevin sayın. Göreceksiniz aslında kolay diye görülen bu zor maçı da alacaksınız. Sizin futbol bilginizin, lider Adanaspor’un futbolcularından daha fazla olduğunu biliyorum.

Hadi İzmir’e güle güle gidin. Perşembe günü Giresun ailesi ve Giresun insanları sizden galibiyet bekliyor.

Bir iltifatımda Giresunspor Başkası Mustafa BOZBAĞ’a. Adana Demirspor maçından sonra duygulanıp gözyaşlarını dökmeniz Giresunspor’u aileniz ve evladınız gibi sevmektendir. Sizin bu sevginiz inşallah Süper Lig’in yolunu açacaktır. Kalbinizin ve yüreğinizin temizliği gözyaşlarınızdan belliydi. Kötü söz, sahibinindir. Senin bu takımın başındaki başarın, Giresun halkının sana duyduğu sevgidendir. Yürü be koca yürekli insan. Yönetim Kurulu arkadaşlarınla beraber bu yaptıklarınız, Giresunluluk sevgisindedir.

Ligin sonuna yaklaştık ve Play-Off için önemli bir avantajımız var. Sezon başındaki durumumuza bakarsak bu çok büyük bir başarıdır. Bu takım sezon başında ligden düşmesin ve ligde tutunsun düşüncesiyle kuruldu. Bundan dolayı bu başarıda emeği geçen her kim varsa ona minnetle ve saygıyla dua ediyorum. Bırakın sizi eleştirmeyi bu başarınızı tarih unutmayacaktır. Bu kadar meşakkatli, çileli ve borç batağında yüzen Giresunspor’u yaşatmanız bile bir şereftir, erdemliktir. Size saygı duymak az bile kalbi temiz insanlar. Çok teşekkür ediyorum size Giresun sevdalıları.

Mazlum insanların duası sizinle. Onun için yüce Allah sizlere daha çok yardımcı oluyor.

Allah aşkına bundan daha güzel Giresunspor sevgisi var mı? Yolunuz açık olsun Giresunspor.

Nice 49 yıllara büyük Giresunspor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?