DİZDAR’DAN ÖZTÜRK’E SERT SÖZLER

DİZDAR’DAN ÖZTÜRK’E SERT SÖZLER

Öztürk’ün, üreticiyi kaderine terk ettiğini anlatan Dizdar, iktidar milletvekillerinin Giresun halkını yok saydığını öne sürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İbrahim Dizdar, “Seçim zamanı bölgemizden oyları çuval ile götüren AKP, bir çok konuda memleketimizi kaderiyle baş başa bırakmıştır” dedi.

Karadeniz bölgesinin fındıkta yine hüsrana uğradığını belirten MHP İl Başkanı Dizdar, “12.00 TL’den açılan fındık piyasası 15.00 TL’ye kadar çıkmış, ancak ne olduysa şu anda 10-11 TL’ye düşmüştür. Vatandaşımızın fındığını 3-5 ihracatçının eline bırakan hükümet, seçim zamanı bölgemizden oyları çuval ile götürdüğü memleketimizi kaderiyle baş başa bırakmıştır.  Üretici müdahale alımı beklerken AKP Giresun milletvekili Cemal Öztürk’ün müdahale alımı yapacak bir durum söz konusu değil, TMO ve FKB’ye müdahil alımı yaptırmayız sözü tam bir şaşkınlık yaratmıştır. Üreticiye sahip çıkması gereken vekillerimizin ihracatçılara sahip çıkmasını çiftçimizin dikkatine sunuyorum” şeklinde konuştu.

“AKSA AKSIYOR, AKP SEYREDİYOR”

“İlimizdeki en önemli sıkıntılardan bir tanesi de ufak bir üflemede elektrik kesintileri olmaktadır” diyen İbrahim Dizdar, “Adeta AKSA aksıyor AKP hükümeti ise seyrediyor. Tecrübeli elemanları sağa sola dağıtan hükümet, özelleşen AKSA ÇORUH Elektrik idaresine müdahale edememekte, alt yapıya yapılması gereken yatırımları yaptıramamaktadır. Tecrübesiz elemanlar ile işler yürütülmeye çalışılmakta, Giresun merkezde bile tek arıza ekibiyle arızalar giderilmeye çalışılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“ESNAF ZOR DURUMDADIR”

Emekliye 100 TL zam verdik diye yeri göğü inleten hükümet yetkilileri BAĞ-KUR,  sigorta primlerine ve araç sigortalarına olağanüstü zam yaparak kaşıkla verdiğini kepçe ile geri almıştır. En düşük BAĞ-KUR primini 568 TL yapanlar esnafın bunu nasıl ödeyeceğini düşündüler mi acaba?

“EMEKLİLER SEFALETLE BOĞUŞMAKTADIR”

“Emeklilerimiz yine itilmiş, yine dışlanmış, sefalete mahkûm edilmişlerdir” diyen Dizdar, 2002 yılından beri ülkeyi tek başına yöneten AK Parti iktidarının milyonlarca emekliyi, dul ve yetim ile vazife malulünü sefalete sürüklemeye devam ettiğini ifade etti.

Emekliler için 26 ayrı kalem hesaplanan enflasyon oranları kesinlikle gerçeği yansıtmadığını savunan Dizdar, şunlara yer verdi; “Bu ülkede yaşayan herkes açıklanan enflasyon oranlarının piyasadaki gerçek enflasyon oranlarıyla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını bilmektedir. Bugün bir pazara çıkıldığı zaman, bu enflasyon oranlarının yüzde 25’leri bulduğunu görmek aşikardır. Ancak bütün bunlara rağmen, emekliler için enflasyon oranları yüzde 2,32 olarak belirlenmiştir. Bu durum emeklilere adaletsizce bir yaklaşımdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?