Erzurum Yine ‘Akşener’ Dedi

Erzurum Yine ‘Akşener’ Dedi

MHP eski milletvekili Erzurum,kurultay kararını değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin kurultay karmaşasına Yargıtay’ın ‘dur’ demesinin ardından adeta bir sevinç dalgası esti. MHP’lilerin büyük bölümü kararı olumlu karşılarken, 25 dönem Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “Sıkıntı ortadan kalkmıştır. Genel Merkezin mahkeme kararından sonra da seçimli kurultayın toplanması yönünde görüş beyan etmesi memnun vericidir. Allah davamıza inananları utandırmasın. Bu kararlardan sonra milliyetçi ve ülkücü camianın önü açılmıştır” dedi.

“YARGITAY’IN KARARI SEVİNDİRİCİDİR”

“Bu durum bu davaya karşılıksız olarak emek veren, hayatlarını, rızklarını, geleceklerini bu davaya feda eden tüm samimi ülkücüleri derinden sarsmakta ve üzmektedir. Ülkücü hareketin içerisinde bulunduğu bu durumdan çıkışın tek yolu ülkücü iradeye başvurmaktır. Bunun için diyoruz ki, MHP’de Olağanüstü Genel Kurul mutlaka toplanmalıdır demiştik” diyen Dr. Orhan Erzurum, tedavi gördüğü Ankara’dan görüşlerini açıklayarak, “Yargıtay’ın vermiş olduğu karar sevindiricidir. Bu kararla birlikte kurultayın yapılmasının önündeki hukuki engeller kalkmış oldu.

Bizler asla birinin adamları değiliz, olmadık, olmayacağız da. Bizler davamızın adamları, partimizin adamları olduk, olmaya da devam edeceğiz.

“ÜLKÜCÜ İRADE DAVASINA SAHİP ÇIKMIŞTIR”

Kim seçilirse seçilsin, ülkücü iradenin seçtiği genel başkanı da baş tacı edeceğimizi şimdiden ilan ediyoruz. Ülkücü hareketin demokratik bir sınavdan geçmesi MHP’ye güç kazandıracaktır. Davasına sahip çıkan ülkücü irade 50 yıllık mirasının peşini bırakmamıştır. 50 yıllık mirasımıza zarar verilmeden kurultay kararı alınmıştır. Eminim ki kurultay ile birlikte ülkücüler şaha kalkacaktır” ifadelerine yer verdi.

“MHP’Yİ İKTİDARA AKŞENER TAŞIR”

Genel başkanlık noktasından gönüllerinden Meral Akşener’in geçtiğini ifade eden Dr. Orhan Erzurum, “Yaşanan süreçte Meral Akşener’e milletimizin ve ülkücü tabanın çok büyük destek verdiğini, söylem ve eylemleriyle halkımızın teveccühünü kazanmıştır. MHP’yi iktidara taşıyacak yegane aday Meral Akşener’dir” şeklinde konuştu.

Dr. Orhan Erzurum, Genel Başkan adayı Meral Akşener ile Ankara’da yaptığı görüşmede Giresun’a davet ettiğini ve olumlu karşılayarak 30 Mayıs’ı tespit ettiklerini bildirdi. Erzurum, Akşener’in programını Cuma günü Giresun’a gelerek netleştireceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?