Giresun İle Orta Doğu Arasında İlişkiler Gelişiyor

Giresun İle Orta Doğu Arasında İlişkiler Gelişiyor

Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen gezi programında Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Bektaş Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Ağaçbaşı Tabiat Parkı, Gelin Kayası ve pek çok oba gezildi.

Bu sezondan itibaren konaklamalarda Giresun’u kullanan şirket şehirde uzun süreli konaklamalar için Giresun’dan turizm alanlarına yönelik bir gezi programı talep etti.

Go Travel Acentası sahibi Abdulmajeed Saleh Alkhıdhr, Giresun’un doğal güzelliklerinin Ortadoğu’dan gelecek olan gezginler tarafından uzun vadeli konaklamaya çok uygun olduğunu belirterek; ‘’Burada herşey sade , insanlar çok keyifli  ve uzun zamanlar geçirebilir.’’ diye konuştu.

Acentanın Türkiye Genel müdürü Mahmut Zakarneh;  “Giresun’un bu güzellikleri beni oldukça etkiledi. Transfer konularını çözdükten sonra  gelen misafirlerimiz için uzun süreli konaklamaları kapsayan tur programları ve turizm alanlarının görsellerini talep ediyoruz. Sosyal medya üzerinden ve Web Sitemizden bunların yayınlarını yaparak şehre daha fazla turist getirebileceğiz. Charter seferlerine bu sezon daha yeni başladık ve ona rağmen oldukça talep görüyor . Giresun yaylalarının güzellikleri ve bozulmamışlığı, karışıklık olmayışı, sessizliği bizleri büyüledi. Ortadoğu pazarının beklentilerini karşılar nitelikte çok dolu bir zenginlik. ’’ diye konuştu.

Bu yıl Go Travel ile çalışan Grand Ravza Otel yetkilisi Dursun Aydın Karadeniz’e uzun yıllardır gelen acentenin artık farklı bir rota istediğini, ilk etapta konaklamalarda Giresun’u tercih ettiğini belirterek; ‘’Daha uzun süre bu pazardan yararlanmak ve bu pazarı Giresun’da sürdürülebilir hale getirebilmek için elimizdeki güzellikleri hep birlikte tanıtmalıyız. İlimizde bulunan tüm işletmelerimiz artık Ortadoğu pazarından payını fazlasıyla hak ederek almalı. Havalimanı yavaş yavaş turizmde etkisini göstermeye başladı. Bu sezon biraz geç başlasa da önümüzdeki sezon için şimdiden bizler için bir fırsat.’’ dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Acenta ile yapılan görüşmelerde Giresun’un konaklama kapasiteleri ile ilgili bilgiler verdikten sonra Ortadoğu Pazarı’nın taleplerine uygun pek çok turizm alanlarının varlığından bahsederek uzun süreli konaklamalarda şehri hem doğal hem kültürel anlamda yaşayabileceklerinden bahsetti.

Gürgenci;  “Suudi Arabistan seyahat acentalarından GO Travel her hafta cumartesi günü Ortadoğu’dan bir uçakla Ordu Giresun Havalimanı’na iniyor. Go Travel çok önemli bir çalışmaya başlayıp şehrimizi seçmiş. Konaklamalarla ilgili taleplerine cevap verecek pek çok işletmemiz mevcut. Aynı zamanda uzun süreli konaklamalarda şehrimizi yaylalar, kültürel alanlar, mutfak ve tüm doğal güzellikleriyle yaşayabilecekler. Bu kapsamda tüm bu güzellikleri göstermek adına hazırladığımız programdan oldukça memnun kaldılar. Bu önemli çalışmanın artarak sürebilmesini umuyoruz.’’ dedi.

Acenta yetkilileri ayrıca Bektaş Yaylası’nda önümüzdeki hafta açılacak olan Karagöl Oteli’de ziyaret etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?