İlk Zil Çaldı

İlk Zil Çaldı

Vali Karahan ,Giresun’un eğitimde ciddi şekilde ilerleme kaydedeceğini söyledi.

 

Vali Karahan, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama törenine katıldı.

 

15 Temmuz Şehitler Giresun İmam-Hatip Ortaokulunda bugün saat 09.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin Vali Karahan ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam etti.

 

Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından bir konuşma yapan Vali Karahan, “Giresun’umuz eğitimde güzel noktalarda ama daha iyi noktalara taşımakta bizim görevimiz. Bu konuda maddi eksikliklerimizi bir bir büyük ölçüde tamamladık. Nerdeyse derslik başına öğrenci sayısı 20’nin altına düştü. Ama bundan sonrası öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gayretiyle eğitimde ilimizi daha üst noktalara getirebilmektir. Bu konuda hem öğrencilerimiz gayretli hem velilerimiz ilgili, hem de okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz gerçekten büyük fedakârlıklarla bu hizmetleri yürütüyorlar. İnanıyorum ki Giresun eğitimde daha ileri noktalara daha güzel noktalara ulaşacaktır.

 

Bugün aynı zamanda biliyorsunuz 19 Eylül Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a teşriflerinin 92. Yıl dönümü ve aynı zamanda Gaziler Günü. Böylesi 3 mutlu olayı aynı anda birleştirerek yaşıyoruz. 15 Temmuz da gördük ki bu milletin damarındaki asil kan hala gürül gürül çağlıyor. Çanakkale Ruhu, İstiklal Ruhu, İstanbul’un Fethi Ruhu, Malazgirt Ruhu yaşıyor. Bunu 15 Temmuzda bütün dünyaya gösterdik. Milletimizle gurur duyuyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi hürmetle anıyor onlara sağlık ve afiyet diliyoruz.

 

Bu bize bir güç verdi. Kendimize milletimize, gençliğimize sevgili öğrencilerimize güvenmemiz gerektiğini onların bu güveni boşa çıkarmadığını çıkarmayacağını tankların altına gövdelerini siper ederek bu milletin milli iradesini kimseye gasp ettirmeyeceklerini bütün dünyaya gösterdi. Hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Milli değerlerimizi çağdaş gelişmelere dünyanın ulaştığı noktalara ancak eğitimle ulaşacağımıza inanıyorum. Bunun için velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize büyük işler düşüyor. Ama en önemlisi de annelerimiz çocuklarını okula gönderirken sabah kahvaltısını ihmal etmesin. Bu konuda annelerimizin özellikle dikkatini çekiyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle eğitim öğretim yılının açılışını yapıyoruz. Hep birlikte nice güzel günler görmek dileğiyle kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve beraberindekiler okul bahçesinde, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdi.

 

Törene; Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve milli eğitim idarecileri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç