İSMAİL YALÇIN İLE HAFTA SONU SOHBETİ

İSMAİL YALÇIN İLE HAFTA SONU SOHBETİ

Giresun camiası yakından tanır. İsmail Yalçın’ın güzel sanatların her dalında izi vardır.
50 Yıl futbolculuk hayatı var. 20 Yıl İstanbul Amatör Küme’de kalecilik yaptı. İstanbul’da 39 İlçe, her stat onu tanır.
40 Yıldır Giresun STK içinde. Kurucusu olduğu Bayrampaşa Giresunlular Derneği, İstanbul’da Bakırköy Giresunlular Derneği’nden sonra 2’inci dernek. Daha sonra bu sayı 500’ler geçti. 20 Yıl başkanlık yaptı.
Giresun’un gurbette ilk federasyonu olan, GİRDEF (Giresun Dernekler Federasyonu) Kurucu üyeleri arasında. Bayrampaşa Giresunlular Derneği ile Bayrampaşa Atapark etkinliklerinde 15 yıl Giresun Tanıtım Günlerine imza attı.
Deyim yerindeyse İsmail YALÇIN her zaman sahada ve adı her ortamda geçen isim.
Yaşamı içinde gazetecilik de var. Üniversite yıllarına rastlayan 1978-80 yılları arasında, Türk Eskpres Gazetesinin Yazı İşler Müdürlüğünü yaptı.
Tasavvuf müziği vazgeçilmezidir. Güzel de Türk Sanat Müziği okur.
DSP’de Ecevit ile ANAP’ta Özal ile siyaset yaptı. Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcılıkları yaptı.
Kasımpaşa Kulaksız’da Picoğlu Osman mezarını bulup, O’na anıt Mezar yapılmasını İsa Kara’nın da büyük katkılarıyla sağladı.
2000’li yıllarda Gurbette ilk kez “Kemençe ve Horon Günleri’ni” düzenledi. Piçoğlu Osman anısına yapılan bu günler büyük ilgi gördü.
Son yıllarda “Yayla Turizm” projeleri ile adını duyurdu. Giresun’da ilk kez “Çadır Turizmi” için harekete geçti. Giresun’da destek göremedi.
Halen İstanbul GİRESUNSPOR Başkanı olan Yalçın, İstanbul 2. Amatör Küme’de rakipleriyle 6 yıldır mücadelesine devam ediyor.
Onun gönlü yeni gençleri Türk futboluna katmak. 1.Lige çıktığı halde o, kendi isteği ile 2’ligi tercih etti.
Hafta sonu kulüp binasında buluştuk. Gönlü hiç kocamıyor. Hep arayış içinde.
Yalçın Başkan’da bu projelerin hızı hiç değişmeyecek. Tirebolu’ya bir Kolej projesi var.
İstanbul’da yeni bir günlük gazeteyi konuştuk. Ekip hazırlıkları başladı. Gençliğinde yaptığı gezgin gazetecilik ve fotoğraf çekimlerini unutamıyor. Yeni gazete ile bu yönünü taçlandırmak istiyor.
Şöyle diyor; “Bizde sandalyeler, koltuklar önemli değil. Birtakım arkadaşlarımızla, gönüllerimiz birleştiğinde nelerin yapılabildiğini herkese gösterdik. Biri birimize destek vererek hizmet etmeye çalıştık. Taktir camianın, bizleri tanıyanların. Bizim hizmet verdiğimiz yıllarda, şimdiki gibi yarışmalar, kıskanmalar, karşı karşıya gelmeler, arkadan kuyu kazmalar, başkasının koltuğunda gözü olanlar yoktu. Koltukta her zaman hak edenler otururdu. Günümüzde her şey değişti. Derneklerde siyaset ile hiç işimiz olmazdı. Şimdi STK’da siyaset moda oldu. Dernekçiliğin değeri kayboldu. Dernek olmadan da geride eser bırakmak mümkün. Bizler önümüze bakıyoruz. Şehrimiz, ülkemiz ve camiamız için gece-gündüz demeden yürümeye devam edeceğiz.”
Yalçın; “İstanbul Giresunspor BAL Ligi de kovalar. Ancak, takıma destek olmak isteyen hemşehrilerimizden yeterli destek göremedik. Anadolu illerinde yönetim Kurulunda arkadaşlarımız var. Kafamız rahat, gençlere hizmet ediyoruz. Bizler sadece futbol takımı değiliz. Spor kulübüyüz. Bünyemizde güreş, atletizm ve bisiklet dallarında 2019 yılbaşından sonra faaliyete geçiyoruz. Spor ve sporcunun her zaman yanında olan Bayrampaşa Belediye Başkanımız Atilla Aydıner’in de büyük katkılarını gördük. Kısa zamanda kulübümüzün tesislere kavuşacağı müjdesini de aldık. Amacımız kulübümüz İstanbul Giresunspor’u marka yapmak olacaktır.
İsmail Yalçın’ı tanımayanlar için söylüyorum. Gönlü güzel sanatlar ile yoğrulan Yalçın Başkan; geçmişinde Giresun camiasına birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini gösteren baba adamdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?