Karadeniz’den Akdeniz’e Uzanan Bilim Köprüsü

Karadeniz’den Akdeniz’e Uzanan Bilim Köprüsü

Karadeniz’ den Akdeniz’e uzanan bilim gönüllülüğü köprüsü ile yenilik ve girişimci öğrencilerin aynı zamanda yaklaşmış olduğumuz verimlilik haftası kapsamında ülkemizin nadide ve turizmin başkenti olan Antalya şehrimiz ’de ilim-bilim alanında Giresun ve Trabzon illerinden üniversite öğrencisi arkadaşlarla eğitim ve öğretim harekâtını başlatmış bulunuyoruz.

Bu eğitim-öğretim aynı zamanda inovasyonve verimlilik kapsamında 21-22 Nisan tarihleri arasında Antalya Uluslararası Multidisipliner Konferansına akademisyen ve öğrenci arkadaşlar ile katılım sağlanmaktadır. Artık sadece “üniversite okuyayım bitisin” diyen öğrenciler değil de sorgulayıcı kendine güvenen aynı zamanda her konu ve alanda verimli olan öğrenci topluğu haline gelmiş bulunuyoruz.

Bizlerin eğer saçma dahi olsa bir fikri var ise bu insanlık için önemli bir adım attığımızın göstergesidir. Ne yazık ki uzun zamanlar bizler sorgulama yetimizi kaybetmiş durumdaydık ama tekrardan bu yeteneğimizi geri kazanarak GENÇ BİREY olma yolunda hep birlikte ilerleyeceğimizin mutlak inancındayım.

Burada geçireceğimiz bilim günlerinde birçok yerli yabancı bilge kişilerle aynı zamanda bizler gibi üniversite hayatını dolu dolu araştırmacı ve farkındalık yaratarak geçiren öğrenci arkadaşlarla tanışacağız ve onlarla fikir alışverişi yaparak belki de daha yaşanılabilir bir dünya adımını birlikte atacağız.

Bizlerde kaybolan cesaret, özgüven ve sorgulayıcı ruhu her zaman ki gibi ortaya çıkaran ve bizleri destekleyen ilim ve bilim insanı aynı zamanda örnek eğitim-ve öğretimci çok kıymetli hocamız Giresun Üniversitesi Akademisyen Dr. Osman SİRKECİ hocamıza onun için değer ve cevher arz eden öğrencileri olarak minnetlerimizi, en önemlisi şükranlarımızı sunuyoruz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?