KEŞAP’A BÜYÜK MÜJDE

KEŞAP’A BÜYÜK MÜJDE

Turizm Fakültesi ve Uygulama Oteli Binalarının inşaatı için kullanılacak arsanın, Keşap Belediyesi tarafından 25 yıllığına Üniversitemize tahsisinin yapılması için hazırlanan protokol, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR ve Keşap Belediye Başkanı Mehmet EMÜR arasında imzalandı.

Protokol imza töreni Güre Yerleşkesi Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirildi. Protokol imza törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir KADAKAL, Prof. Dr. Kürşad YAPAR, Genel Sekreter Songül SAKA, Yapı İşleri Daire Başkanı Ömer ODABAŞ, Hukuk Müşaviri Öğr. İ. Serhan AYHAN ve Keşap Belediyesi İmar İşleri Müdürü Bahadır GÜNAY ile Fen İşleri Müdürü Hasan BAYRAKTAR katıldılar.

Protokolle; mülkiyeti Keşap Belediyesine ait olan, Uğurca Mahallesi 19 S III pafta, 107 ada, 28 no’lu parselde kayıtlı 20.883.57m2 lik taşınmaz, Belediye Meclisinin 11.06.2013 tarihli ve 7 sayılı kararı doğrultusunda faKülte yapılması için 25 yıl süreyle Üniversitemize tahsis edilmiştir.

Keşap’ı bir Turizm Merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet EMÜR, “Turizm Fakültesi bu hedefimizin temel yapı taşı olacaktır. İlgi, alaka ve destekleri için başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR hanımefendi olmak üzere, tüm Üniversite yönetimimize şahsım ve ilçem adına teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim. En kısa zamanda inşaatına başlayacağımız Turizm Fakültemizin bir an önce binasına kavuşması için üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çaba göstereceğiz” dedi.

 

Sayın Rektörümüz ise; “Sayın Başkanımızın samimiyetine ve azmine olan inancım tamdır. Keşap konumu itibariyle Turizm Fakültesini hak eden bir ilçemizdir. Umarım hedefleriniz doğrultusunda Keşap’ı bir Turizm kenti haline getirirsiniz. Hayırlı olsun” temennilerinde bulundu. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

kesap

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?