ŞULE KARAHAN’DAN ANNE ŞEFKATİ

ŞULE KARAHAN’DAN ANNE ŞEFKATİ

Kadınları, kansere karşı bilgilendirmek için adeta seferberlik ilan eden Karahan’ın bu tavrı örnek oldu.

Hasan Karahan’ın eşi Şule Meral Karahan hanımefendinin organizesiyle  Giresun E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan kadın hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak kanserle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü doktor ve hemşireleri tarafından kadın mahkumlara kanserin önemi, kanserin belirtileri, en sık görülen kanser çeşitleri, kanserden korunma yolları, erken teşhisin önemi, kadınlarda en sık görülen kanser türleri anlatıldı.

Mahkûmlara kanserde erken teşhisin önemi vurgulanarak, tarama yaşı aralığındaki kadın mahkumların kanser taramaları yapılacağı kaydedildi.

 

Cezaevinde yapılan bilgilendirme toplantısına, Vali  Hasan Karahan’ın eşi Şule Meral Karahan, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı eşi Fatma Karişit, Baro Başkanı eşi Gönül Uzunalioğlu, Vali Yardımcısı eşleri Hatice Karatepe ve Lale Uzel, İl Jandarma Komutanı eşi Halide Ersoy, Cezaevi Savcısı eşi Dilcan Daş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden ve eşi Tülin Özden İl Sağlık Müdürü eşi Nesibe Bal cezaevi çalışanları ve kadın mahkumlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?