Kitap Günleri, Giresun’un Yüzakı Oldu

Kitap Günleri, Giresun’un Yüzakı Oldu

İlimize gelen onlarca üst düzey yazar ve şair halk ile buluştu ve kitaplarını imzaladı.Giresun adeta ilgi odağı olurken,bu etkinliğin her yıl tekrarlanması bekleniyor

 

Giresun Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl birincisi düzenlenen Giresun Kitap Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Giresun Kitap Günleri 15 Nisan akşamı sona erecek.

Belediye Başkan vekili Ahmet Yusufağaoğlu Kitap Fuarını gezip yazarlar Eşber Yağmurdereli, Emin Karaca ve Gülsüm Öz’ü ziyaret edip kitap imzalattı. Yusufağaoğlu Giresun’a gelen yazarlara teşekkür edip Giresun’un kültür sanat kenti olduğunu söyledi.

Yazar Eşber Yağmurdereli fuara ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin her yerine özellikle belediyeler tarafından kitap günleri düzenleniyor. Bu o kentin kültürüne, sanatına büyük katkı sağlıyor. Bu tür etkinliklerin Türkiye’nin her yerinde olmasını arzu ediyorum” dedi.

Yazar Emin Karaca ise “Ülkede öteden beri okumanın azlığından yakınıyoruz. 3 gündür Giresun’dayız, stantlarda ve çevremizde olup itene bakınca gençlerden oldukça ilgi gördük” ifadelerini kulandı.

Giresunlu yazar Gülsüm Öz de Giresun Belediyesi’ne ve etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek ilk defa düzenlenen kitap fuarına ilginin memnun edici seviyede olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ve onur konuğu Ataol Behramoğlu tarafından 7 Nisan cumartesi günü açılan Giresun Kitap Günleri’ne Cezmi Ersöz, İhsan Eliaçık, Emin Karaca, Eşber Yağmurdereli, Erdal Kara, Gülsüm Öz, Meral Orhonsay gibi ünlü yazarlar okurlarıyla buluştular.

15 Nisan akşamı kapanışı yapılacak olan Giresun Kitap Günleri’nin son iki gününde 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Sinan Yağmur ve İsmail Saymaz, 15 Nisan 2018 Pazar günü İlknur Peder, Yusuf Piliç, Emre Gül, Dilara Keskin ve Koray Yersüren okurlarıyla söyleşi yapıp, standlarda kitaplarını imzalayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?