Musaoğlu “Evet” Diyor

Musaoğlu “Evet” Diyor

İlimiz sendikacılığının lider isimlerinden Bem-Bir-sen Başkanı Musaoğlu,sendikalarının görüşlerini anlattı.

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet gösteren Belediye Ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası(Bem-Bir-Sen) , Giresun İl Başkanı Coşkun MUSAOĞLU neden evet oyu vereceklerini anlattı.

Gelecek nesiller için ve Türkiye’nin aydınlık günleri için böyle bir karar verdiklerini belirten MUSAOĞLU, aydınlık bir Türkiye’nin yolunu açacağız, geriye dönmemek için, hep ileriye gitmek için, çocuklarımızın geleceği için, Türkiye’nin geleceği için güçlü bir kararlılıkla ‘Evet’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Giresun İl Başkanı MUSAOĞLU şöyle konuştu:

“Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet gösterenYerel Yönetimler Hizmet Kolu’nda kısa adı Bem-Bir-Sen olan Belediye Ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası, Kamu çalışanlarının ortak hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için evrensel insan temel  hak ve özgürlüklerini referans alan bir sendikadır.

Bem-Bir-Sen’in özellikle ve öncelikle “Hizmet Sendikacılığı”nı ilke edinmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak temel felsefesi; toplumsal huzurun tesisi için insan temel hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılarak kusursuz bir demokrasinin işlediği, muasır medeniyetin fevkinde müreffeh, yaşanabilir bir ülkenin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Bem-Bir-Sen gerek kendi hizmet kolunda, gerekse sendikal hayatta, hem uluslararası hem de ulusal sendikacılık faaliyetleri noktasında öncü, güçlü ve model bir sendika olan Bembirsen 23 yıllık geçmişinde Yerel yönetimler hizmet kolunda Belediye ve İl Özel İdarelerindeToplu Sözleşme görüşmelerinde her dönem kazanımlarını en fazla artıran ve üyesine mali ve sosyal imkânlar sağlayan sendika olmuştur. 2016 yılı üye tespitlerinde 65 bin 893 üyesi ile Bem-Bir-Senhizmet kolunda örgütlü diğer 8 sendikanın toplam üyesinden 16 bin 231 daha fazla üyesini tespitlere yansıtan sendikadır.

Yerel Yönetimler hizmet kolunda 11 yıldır üst üste yetki alan Bem-Bir-Sen’in ilke ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Giresunİl Başkanlığımız 21 belediye ve Giresun İl Özel İdaresi ile Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi (SDS) imzalamıştır. İl genelinde toplam 422 üyesi bulunan sendikamızın hedefi yerel yönetimlerde bulunan tüm çalışanları aynı çatı altında toplamaktır.

Sendikamız, 23 yıllık geçmişiyle toplumsal barış, birlik ve beraberlik gerektiren bütün konularda sivil toplum kuruluşu olmanın gerektirdiği şekilde hareket etmektedir. İlimizde bulunan Giresun Sivil İdare Platformu (GİSİP), İnsanı Yardım Vakfı (İHH) gibi sivil toplum kuruluşları ve derneklerde aktif olarak faaliyet göstermekteyiz. Şehit ailelerimizle sürekli irtibat halindeyiz ve kendilerine her türlü desteği sağlamaktayız. Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği (GİRUDER) ile ortak hareket ederek ilimizde öğrenim gören misafir öğrencilerimize gerekli yardımları yapmaktayız.

Toplum ve devlet açısından yeni bir döneme tanıklık ettiklerinibelirten Giresun İl Başkanı MUSAOĞLU, yargının tarafsız olması, milletin kendini yöneten hükümeti doğrudan seçmesi, sıkıyönetimlerin son bulması ve darbeci, vesayetçi anlayışın tamamen son bulması için “EVET“ diyoruz. Bürokrasi azalsın, büyüme hızlansın, koalisyonlar ve hükümet kurulamama tehlikeleri tarih olsun, güvenoyunu sandıkta millet versin diye  “EVET“ diyoruz. Cumhuriyetimiz güçlensin, icrada çift başlılık bitsin, üniter yapımız güçlensin, birliğimiz, kardeşliğimiz artsın diye “EVET“ diyoruz. Güçlü ve kararlı yönetimle terör örgütlerinin kökü kazınsın, Türkiye dünyada daha çok söz ve hak sahibi olsun, örnek alınan bir ülke haline gelsin diye sendika olarak “EVET“ diyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?