Öğütken ve Tütüncü bu sese kulak verir mi?

Öğütken ve Tütüncü bu sese kulak verir mi?

Aydındere’de ki sağlık sorunları giderek büyüyor.Giresun’da özellikle kırsal ve ilçelerde ciddi şekilde sağlık cihaz ve kadro eksikliği yaşanıyor.Tıp Fakültesi acili dahi henüz tam hizmet veremiyor.Ordu ve Trabzon aldı başını gidiyor.Kanser hastaları için bir iğne vurduracakları altyapı yok.Tek bir ilçe hastanesinde dahi kanser için özel merkez yok.Doktorların çoğu ise pratisyen..Profesör doktorların çoğu Giresun’a ziyaret için dahi gelmiyor .Bulancak Devlet Hastanesi’nde çoğu branş doktoru ise tek tek ayrılıyor.İlçe hastanelerinde yeterince branş doktoru yok gibi.Doğu illerinden dahi fazla kuyruk manzaraları var.Bir doktora 500 hasta düşerse doktorlar ne yapsın..Doktorları daha rahat çalıştırmak verimi artırmaz mı?

 

Haber-Yorum:Zeki Al

Köşe yazarlarımızdan Zeki Al,Aydındere’deki sağlık sorunlarının bu çağda normal olmadığını dile getirdi.Al,bu konudaki gelişmeleri dile getirerek; ”Aylardan Aralık 2015, Aydındere’de sağlık memuru ihtiyacı olduğunu bu sayfalardan duyurmuştuk..

 

Hatta Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü’yü de 50 basın mensubu önünde Aydındere’den haberdar ederek, ilgileneceği sözü almıştık..”diyerek şöyle konuştu

 

“Gel zaman git zaman Aydındere sağlık memuruna kavuşamadı..Analar bebeleri kucaklarında bir aşı için 18 km Kovanlık’a, 52 km Bulancak’a gitmeye devam ettiler. Bir bebeye 9 aşı vurulduğunu da düşünürsek, Aydındere’de başta çocuklu analar olmak üzere, vatandaşın çektiği zorluğunu, sıkıntıyı varın sizler hesap edin!

 

İşin peşin bırakmadık..Araştırma yaptık..Aydındere sağlık memuruna yine kavuşamamış..

 

Aylardan Nisan 2016, Ak Parti İl Başkanı Sn.Hasan Ali Tütüncü’yü aradık..”Başkanım Aydındere için sağlık memuru sözünüz vardı..Ama Aydındere’de hala sağlık memuru yok!” sorumuza, başkanım ilgilendiğini, bir sağlık memuru sözü aldıklarını, belediye başkanı Sn.Nuri Demir’in haberi olduğunu belirtti..

 

Sn. Nuri Demir’i aradık..O da haberi olduğunu, Sağlık Müdürlüğü’ne gideceğini, bir sağlık memuru sözünün Aydındere’ye verildiğini, gidip bakacağını belirtti.

 

Gel zaman git zaman araştırdık..Yine Aydındere’nin sağlık memurunun atanmadığını gördük.

 

Aylardan 2016 Temmuz, “Aydındere Sağlık Memurunu Bekliyor” diye haberimizi yine yaptık..Belki duyan olur da, Aydındere’nin bu acil eksiği giderilir sandık!

 

Tarih 12 Ağustos 2016 (dün), Aydındere’de tanıdık dostlarımızdan bilgi alıyoruz..Cevaplar olumsuz..Sağlık memuru görünürde bile yok!..

 

Giresun’da beldelerimizin çoğu köy oldu..Aydındere kendini belde statüsünde koruyan bir yöremiz olarak kaldı..2 300 yaşayan nüfusa, 5 kocamam mahalle ve muhtarlığı da içinde barındıran ve de Giresun’un en geniş arazisine sahip bu güzide beldemiz hangi suçu işledi de bir sağlık memuru çok görüldü?..2 300 nüfusa sağlık memuru gerekmiyor mu?

 

Aydındere’ye sağlık memuru neden atanmadığını merak ettik ve soruyoruz!

 

1-Giresunlu hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’in Aydındere’deki bu sıkıntısından haberi var mı?.. Sn.Öğütgen’in sağlık yönünden kendisine ulaşan tüm isteklere cevap verdiğini, yardımcı olduğunu yakından biliyoruz…

2-Giresun’da sağlıkla ilgili atamalara, yerleştirmelere bağlı kurumun Aydındere’nin bu eksikliğinden ciddi ciddi haberi var mı?..

3-Belediye Başkanı Nuri Demir kardeşimiz, görev yaptığı, oy aldığı, makam sahibi olduğu Aydındere’nin bu eksikliği ile ne kadar ilgileniyor? Bir sağlık memuru almaya sözü geçmiyor mu?

Çok acil bu sorulara cevap bekliyouz…

Yetkililere bu sorularımız; Aydındere’ye sağlık memuru atanana kadar, devam edecek!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?