Öztürk’ten, Bektaşoğlu’na ‘Havuz’ Cevabı

Öztürk’ten, Bektaşoğlu’na ‘Havuz’ Cevabı

AKP’li Sabri Öztürk; “Olimpik Yüzme Havuzu’nun devri söz konusu değildir.” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Olimpik Yüzme Havuzu ile ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve yüzme havuzunun değil, Atatürk Stadyumu ile 19 Eylül Spor Salonu’nun protokolle devrinin söz konusu olduğunu kaydetti.

Giresun Milletvekili Öztürk; “Konu net, Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında yapılan 17 Nisan 2014 tarihli protokol çerçevesinde Olimpik Yüzme Havuzu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binası’nın devri söz konusu değildir. Bu protokol ile Atatürk Stadyumu ile 19 Eylül Spor Salonu’nun devri söz konusudur” diye konuştu.

Mevcut havuzun onarım süresinin Mart 2018’de dolacağını, sporcuların daha çok mağduriyet yaşamaması için çalışmaların süratle devam ettiğini ayrıca Giresun İl Müdürlüğü’nün, Ordu İl Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunarak sporcuların mağduriyetlerinin asgariye indirildiğini vurgulayan Sabri Öztürk; “Mevcut Olimpik Yüzme Havuzu’nun onarım kararı 2015 yılında alınmış olmasına rağmen risk alınarak yer teslimi tarihine kadar havuzumuzun kapatılmaması yolunu tercih etmedik. Mevcut havuzun onarımı yapılırken sadece bir yüzme havuzu değil aynı zamanda yeni antrenman alanları da oluşturularak bir spor kompleksine dönüştürülmektedir. 180 m2 – 420 m2 arasında değişen 7 tane bireysel sporlara yönelik spor salonları yapılmaktadır” ifadesini kullandı.

Sabri Öztürk ayrıca, mevcut Olimpik Yüzme Havuzu’nun onarımının tamamlandığında yüzme sporunun yanında diğer branşlarla ilgilenen (Güreş, Judo, Karate, Teakwondo, Halter, Fitness, Plates vs.) gençlerimize de hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?