Öztürk’ten Üreticiye Müjde

Öztürk’ten Üreticiye Müjde

Öztürk : “Fındık üreticilerine alan bazlı destek ödemesi devam edecek”

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Bakanlar Kurulu tarafından fındık üreticilerine dekar başına 170 lira alan bazlı gelir desteği ödemesinin devam edeceğinin kararlaştırıldığını bildirdi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Bakanlar Kurulu tarafından açıklanan fındık üreticilerine dekar başına 170 lira alan bazlı gelir desteği ödemesinin üreticiler için güzel bir haber olduğunu, Hükümetimizin fındık üreticilerine verdiği desteği gösterdiğini bildirdi.

DEKAR BAŞINA 170 LİRA

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, fındık üreticilerine uzun yıllardır verilen alan bazlı gelir desteği ödemesinin bu yıl da devam edeceğini ifade etti.

Öztürk, “9 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016/9150 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre; ruhsat verilen sahalarda fındık yetiştiriciliği yapan fındık üretici belgesine sahip, kamu kurum ve kuruluşları hariç gerçek ve tüzel kişilere 2016 ürünü için dekar başına 170 lira alan bazlı gelir desteği ödemesi yapılacak.

FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE

Başvurular 30 Aralık 2016’ya kadar devam edecek. Bir sonraki yıl yapılacak ödemeler, Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Dekar başına 170 lira destek ödemesi haberi fındık üreticilerine hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?