ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLERE MORAL GECESİ

ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLERE MORAL GECESİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler ile akşam yemeği programında bir araya geldi.
Belediye tarafından düzenlenen etkinliğe başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve daire müdürlerinin yıllar önce emek vererek kendilerini eğiten ve bugün her birinin bir yerlere gelmesinde emekleri ve eğitimlerinde büyük katkıları olan öğretmenleri davet edildi.
Sizler ile buluşarak yıllar önce kendilerine emek verdiğiniz öğrencileriniz ile bir arada olmanızı istedik diyen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Yıllar önce birçok zorluklara rağmen eğitimlerini tamamlayan öğrencilerinizin her biri bugün önemli mevkilerde görev yapıyorlar.
Zamanın da sizlerin yetiştirmiş olduğu ve bugün şehrimiz için hizmet eden başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimiz ve daire müdürlerimiz adına sizlere minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum.”
Siz değerli öğretmenlerimiz “oku” emriyle başlayan kutsal vazifenin baş mimarlarısınız diyen Başkan Şenlikoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Sizler bir neslin yetişmesinde ve ülkelerin gelişme sağlamasında ki en önemli yapı taşlarısınız. En zor şartlarda dahi görev bilinci içerisinde, ülkenin dört bir köşesinde her türlü fedakârlığı göstererek görevlerini en iyi şekilde yerine getiren siz değerli öğretmenlerimize her zaman minnettarız. Çocuklarımızın vatanını seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay sahibi kuşkusuz sizlersiniz. Dolayısıyla sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bu duygu ve düşüncelerle davetimizi kırmayarak geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Tekrardan 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”
Başkan Şenlikoğlu yapmış olduğu konuşmasının ardından geceye katılan beş emekli öğretmene plaket takdim etti. Daha sonra geceye katılan diğer öğretmenlere ise başkan yardımcıları, daire müdürleri ve meclis üyeleri plaketlerini takdim etti.
Zaman zaman duygusal anların yaşandığı gecede, plaketlerini yıllar önce okuttukları öğrencilerinin ellerinden gururla alan öğretmenler, ortak bir dille bu anlamlı gecenin düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini belirttiler.
Plaket takdim töreninin ardından program yapılan müzik dinletisi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?