Temür ve ÖDEN’den sonra Çaldağ kaderine mi terk edildi?

Temür ve ÖDEN’den sonra Çaldağ kaderine mi terk edildi?

Yurt yaylasındaki elektrik sorununa Giresun’da çözüm bulamayan Yusuf Durmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdığını açıkladı

Giresun’u, Erimez’e bağlayan en kısa yol olan Çaldağ-Erimez Yolunun hala asfaltlanmaması üzüntü yaratıyor.Çaldağ ile Erimez arasını 10 dakikaya indirebilecek bu yola kimsenin sahip çıkmamasına bir anlam verilemezken,Çaldağ belediyesini kaybeden yöre halkı ilgisizlik karşısında ciddi üzüntü yaşıyor

TEMÜR, YİĞİT VE KILIÇ GİTTİ DERTLER DAHA DA BÜYÜDÜ

Köy sakinleri ise yola karşı çare üretilmesini istiyor.Bazı köylüler, “Çaldağ yurt yaylasında elektrik dahi yok.Ali Temür,Necdet Yiğit ve Osman Kılıç aktif siyasetin dışına itilince köyde ne yol kaldı ne de yaylalarda elektrik.Osman Öden döneminde muhtarlarla daha sıcak ilgi vardı.Özel idare yetkilileri gelip buraları inceliyordu.Öden’den sonra bu yörelerde köy köy gezen siyasetçi de kalmadı.

Çaldağ ile Erimez’de ki “hakkı “ dayının yeri diye bilinen yöreye toprak yolda 15 dakikada çıkılıyor.Bu yol asfalt olsa 30 dakikada Giresun Merkez İlçeden Erimez’e çıkmak mümkün.Ama kimse bu yola el atmıyor.

Çakıllama dahi yapılmamış.Burayı yapmayan yetkililer acaba diğer ilçelerde hizmet yaparlar mı?.Siyasette heyecanını kaybetmiş kişiler biraz ara verirlerse hizmet devam eder.Çoban Yolu denilen yolda bir kaza olsa ne olacak.Bu yola çakıl dökmek ve iki kepçe ile düzeltmek de mi zor.Çaldağ’da köy içinde beton yol çok az.

Çaldağ yöresi adeta kaderine terk edilmiş gibi.Kamu kurumları kapatılmış.Tek yeni kamu kurumu açılmıyor.Kapatılan beldelerin yolları olsun asfaltlanmaz mı?.Kaynak mı yok.?.Öden olsa bu işleri biraz olsun takip ederdi.Ali Temür ve Osman Kılıç ile Necdet Yiğit buralara çok hizmet etti.Yeni il genel meclisi niye batlamaya yeni bir ilçe kurulması için proje geliştirmiyor.

ALİ TEMUR

Sayın Nurettin Canikli çok güçlü bir yerde.33 köy birleştirilip bir ilçe kurulsa ve bir kaymakam atansa ve batlama yöresi de hizmet alsa kötü mü olur. 25 köyü olan ilçeler hala ,ilçe olarak devam ediyor.33 köylü bir yörede tek ilçe veya belde olmaması kimin ayıbı.İl Genel meclisi bu işler için olmalıdır. Sayın Canikli’ye rapor sunmalıdır.Batlama yöresinde dernekler var ama yol su ve elektrik işlerini dahi takip etmiyorlar.Bu iş bu şekilde nereye varacak”diye sordular.

Bu arada yayladaki elektrik sorunu için köy sakinlerinden Yusuf Durmuş’un, Erdoğan’a mektup yazdığı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?