TERÖRE BÜYÜK TEPKİ

TERÖRE BÜYÜK TEPKİ

TERÖR

 

 

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun önderliğinde Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaşın katıldığı ‘Giresun’dan Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü’nde terörün biran önce durdurulması istendi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’daki birlikteliği, TBMM’de görmek istediklerini belirterek; “Burada siyaset yok, vatan var” dedi. Son zamanlarda artan terör olayları karşısında Giresun’dan güçlü bir sesi Türkiye’ye duyurmak için Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile toplantı yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünde , “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü “ kararı aldıklarını söyledi.

Giresun Tepebaşı (Debboy) mevkiinde saat 15.00’te başlayan , “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü” ne Belediye Başkanı Kerim Aksu, Milletvekilleri Bülent Bektaşoğlu, Cemal Öztürk, AK PARTİ, CHP, MHP il ve ilçe başkanları, bazı ilçe belediye başkanları, Giresun’daki Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Atatürk Meydanı’na kadar devam eden kalabalık Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri taşıdı.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Kerim Aksu, kendi ili dışında tek şehitliği olan Giresun’un ilklerin şehri olduğunu belerterek; “ Bugün mecliste gurubu olan, olmayan siyasi partiler hep birlikteyiz. Biz ülkemizin bu tablo ile yönetilmesini istiyoruz. Bu ülke bizim, dara düştüğümüzde bir birimize sarılacağız. CHP, AK PARTİ, MHP, BBP, STK’lar burada, halk burada. Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Giresun’dan siyasi düşünceleri bir kenara bırakıp, binlerce vatandaşımızla, siyasi parti temsilcilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, belediye başkanlarımızla, halkımızla teröre dur diyoruz. Giresun iki gönüllü alay çıkarmış, bugün bu tablo ile ülkeye umut veriyor. Burada siyaset yok. Millet var, vatan var. Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu birlikteliği görmek istiyoruz. Ülkemizin böyle yönetilmesini bekliyoruz. Buradan güvenlik güçlerimize güçlü bir moral alkışı istiyorum. 101 yıl önceki 18 Mart Çanakkale ruhunu burada yaşıyoruz. Hepimizin yolu açık olsun, teröre lanet olsun” dedi. Başkan Aksu, Türkiye’ye moral veren Giresun Tablosunu oluşturan siyasilere, Sivil Toplum Örgütlerine ve terörü kınayan binlerce vatandaşa teşekkür etti.

 

180316- TERÖRE KARŞI TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ (94)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?