Yazdıklarıma kulak verin

Yazdıklarıma kulak verin

Her kulübün transfer çalışmasında bazı kriterleri oluyor. Futbolcu transferinde gündeme sürekli şu şu takıma geliyor veya biz talibiz gibi gündeminde diye başlıklarla son güne kadar taraftarları bilgilendirmeye çalışılıyor.
Görsel ve yazılım medyada olmamış veya olacakmış gibi isimler vererek gündemde olmayı kendilerince sağlamaya çalışıyorlar. Tabiki taraftar da bunlar bizi mi kandırıyor diye sitemde bulunuyor.
Bir transferin bitmesi adına ne yapılıyorsa kulüp tarafından teyit edilmelidir. Görüşmeler yapılıyor. Teknik, sportif direktörler aranıyor veya arıyorlar. Kendilerine tavsiye edilen veya şu oyuncuyu almak istiyoruz deyip oyuncular değerlendirmeye alınıyor.
Tabiki bu arada scout ekibi harekete geçip bu iş bitti ibaresi kullanılmadan transfer gerçekleşmiyor. Bu konuda bazı kulüpler neyi doğru yapıyor, neyi yanlış yapıyor izlemek gerekiyor. Biz yıllarca genç çocuklarımıza hatta dışarıda bulabileceğimiz genç çocuklara kucak açamadık.
Menajerlerin eline düşüp bu iyi dediği bir de cd sini çekip gönderdiklerinde iyiymiş denilenleri alarak çok maddi sıkıntılar yaşadığımızı biliyorum. Biz neden altyapılarımıza çok değer vermiyor, neden bu çocuklarımıza gereken özveriyi göstermiyoruz? Neden Giresun’da yetişmiş teknik adamlarımıza, antrenörlerimize sahip çıkmıyoruz?
Hiç mi futbolcu yetişmiyor sorusuna dahi cevap bulamıyorum. Komite kurup memleketin her köşesinde genç, ileri umut olacak futbolcuları aramak, araştırmak bile yapamadan nelere boşuna ücret ödeyerek bir de kulüp olarak temlik koyuluyorsak ne söylesek azdır demek geliyor içimden.
Bir kulübün takım olmasının yolu sistemden geçiyor. Bizim gibi Anadolu kulüpleri ister istemez bu sistem karmaşasının içinde kalıyor. Bununla da bitmiyor. Fiziki düşünün yanında moral bozukluğu da olunca hiç şüphe yok ki kulüpler faturayı başarısızlıkta faturanın KDV sini gören masumiyeti olan teknik direktör veya antrenörlere kesiyor.
Yani futbolda yap, işlet, devret modeli gelişiyor. Sırası gelende bunları birebir yaşıyor. Bu yüzden biz ve diğer kulüplerde belirsizlikleri ortadan kaldırmak gerek. Israrcı olmalıyız. Üst düzey futbolcu yerine araştırılmış, gelip oynamak istedikleri bir takım değil daha iyi şartlarda ileriye gidebilecek bir basamak olarak kullandıkları bir kulüp olmamız gerekmektedir. Bunu başarabilirsek inanın sırtımız sala yere gelmeyecektir. Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?