BAHÇELİ DAHA FAZLA KÜÇÜLME

BAHÇELİ DAHA FAZLA KÜÇÜLME

15 Mayıs 2016 pazar günü Ankara’da toplanması kararlaştırılan, ancak bu hususta YARGITAY’dan kesin hüküm beklenen kurultay beklenirken, Sayın Bahçeli Yargıtay üyelerinin bile kafasını karıştıracak çok tuhaf bir açıklama yapmayı tercih etti.

Geçtiğimiz Pazar günü canlı yayında açıkça: “Hükümete verdiğimiz fiili desteğimizi hukuki bir zemine oturtabiliriz” dedi.

Bu açıklama Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere ,saray yanlısı çevrelerinde,yandaş medyada, AKP li vekillerde heyecan yarattı. Sevinç ve takdirle karşılandı.

MHP muhalifleri , CHP kanadı,halkın büyük bir bölümü açıklama için Bahçeliyi; saraya destek olmakla ve 22 Mayıstan sonra kurulacak yeni AKP Hükümetine girmek için bahane aramakta olduklarını beyan ettiler.

Salı günü gurup toplantısında konuşan Sayın Bahçeli Pazar günkü verdiği demeçlerine açıklık getirerek, hükümete girme gibi bir niyetlerinin olmadığını, vatanın bölünmesi halinde ve terörle mücadele yapılması gibi önemli konularda hükümetin yanında olacaklarını, bu konuda AKP den istek olmasa bile; hükümete karşılıksız destek vereceklerini söyledi.

Kamuoyu salı günü yapılan gurup konuşmasından çok, pazar günü yapılan basın toplantısına inandı. Sonradan yapılan, panik halindeki çark edici açıklamalara inanmadı.

Yani Sayın Bahçelinin partiyi Kurultaya götüren ve umulandan daha başarılı olan muhalif kanadın; çabalarına karşı MHP’ yi AKP’nin kucağına itmesini hayret ve kaygı ile izlemeye başladı.

Sanki 7 Haziran akşamı alınan yüzde 16 oy ve 80 milletvekilline rağmen hükümete girmek istemeyen, her türlü teklife ‘HAYIR’ diyen, Sayın Davutoğlu’nu Arasat ta bırakan kişi Sayın Bahçeli değilmiş. Geçmiş geçmişte kaldı diyerek geçmişi unutalım mı? O gün ana muhalefet olacağım, her türlü teklife kapalıyım açıklaması yapılırken; bu gün yüzde 11 oy ve 40 vekille hükümete girmek istemek neyin nesi oluyor.

Hem bundan sonra AKP tarafından seçilecek parti başkanı ve Başbakan “düşük profilli” bir adaydan olacaktır.İçi vatan ve millet sevgisi ile dolu,bu uğurda canını ve malını feda etmekten çekinmeyen bir MHP’ liye “düşük profilli” bir liderle bire bir ortaklık yapmak yakışır alır mı?

Bu demeç yıllarca eleştirilen, tek adamlık ve tek başkanlıkta ısrarlı olan Sayın Cumhurbaşkanına karşı teslim bayrağını çekmek olarak algılanıyor.

Sayın Bahçeli, Yapılmakta olunan Sayın Meral’li, Sayın Koray’lı, Sayın Sinan’lı, Sayın Ümit’li yarışın MHP’yi uçurduğunu, artık MHP’nin umut haline geldiğini, vatandaşın, iş dünyasını, muhalif kanatların, bunalan ve bıktırılmış AKP’lilerin MHP’ de ciddi bir değişimi beklediklerini görmekten aciz mi?

15 Mayıs MHP kurultayına saatler kala son olarak Sayın Bahçeli, lütfen biraz daha sabret, dik dur. Bu kadar endişe ve küçülme size yakışmıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?