“BUYRUN BİR KAHVEMİZİ İÇİN”

“BUYRUN BİR KAHVEMİZİ İÇİN”

Gülşah Sarıca

Değerli okurlarım. Bundan böyle özel röportajlarla sizlerle birlikte olacağım.
Bugünki konuğum Güzellik Merkezi işletmecisi sayın Mine Çakırmelikoğlu Kurt..Efendim öncelikle hayırlı olsun..

-İşletmeniz ile ilgili sorularımız olacak ama sizi tanıyabilir miyiz? Kendinizi bize tanıtır mısınız?
– Ben Mine Çakırmelikoğlu Kurt. Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri mezunuyum. 26 yaşındayım 1.5 senelik evliyim 4 kardeşiz.
Vivelka ismi ile bir işletme açtınız? Bu ismin hikayesini anlatır mısınız?.
– Bu ismin hikayesi şöyle. Bu sektörde iş yeri açmaya karar verdiğimizde önümüze bir sürü isim sunuldu. Biraz farklı olsun söylenmesi kolay olsun, yazılma-sıyla okunması bir olsun, kişilerce rahatlıkla söylenebilsin. Vivelka bana akıcı geldi. Normalde gerçek ismi farklı olacakta ama bir harf ekleyerek Vivelka’yı oluşturduk. Vivelka’nın anlamı “fark yaratmak, özgür ruh” demek.

Bu merkezde ne tür ayrıcalıklar olacak? Giresun’a ne tür yenilikler sunuyorsunuz?
– Giresun’da bölgesel zayıflama konusunda son teknoloji olan soğuk lipoliz cihazını getirdik. Ayrıca Buz Başlıklı Diod Lazer (BBDL) cihazını Giresun’a getirdik. Bu cihaz yanma riskini en aza indirgemekte. Giresun’da BBDL olmadığından insanlar il dışına çıkmaya başlamışlardı bende Giresun halkı dışarı gitmesin diye BBDL cihazını merkezimize getirdik.

Kadınların, yöresel olarak bu merkezlerden beklentileri değişiyor mu? Hangi konularda en fazla talep görüyorsunuz?
– Cilt bakımı konusunda gerçekten çok büyük bir talep var. Bölgesel zayıflama da soğuk lipoliz var mı deyip gelenler var. Diyorum ki tamam çok doğru seçim yapmışım.

Açılışta büyük ilgi gördünüz. Bu ilgiyi görünce neler hissettiniz?
-İlk başta heyecanlı değildim. Herşey normalmiş gibi başlayıp ondan sonra kalabalık arttıkça git gite ateş basmaya başladı, heyecanım arttı. Zaten bu heyecanım konuşmama da yansıdı. Söyleyeceklerim birbirine girdi. Bizim için şanslı bir gündü. Kötü havalardan sonra açılışımız güneşli güne rastladı. İki senedir bugünler için uğraş verdik. Giresunluların bu kadar ilgi göstermesi bizleri duygulandırdı. Merkezimize gelenlerin güzel yorumları hoşuma gidiyor. Özellikle “Dışardan bakıldığınızda çok pahalı görünüyorsunuz ama içeri geldiğimiz de fiyatlar çok pahalı değil” demelerini seviyorum.

Sadece kadınlara mı hizmet veriyorsunuz yoksa erkekler de yararlanabiliyor mu?
– Merkezimizden hem erkekler hem de bayanlar yararlanabiliyorlar. Tüm müşterilerimize kapımız açık.

Son olarak merkezinize gelecek olanlara mesajlarınız nedir?
– Bana çok fazla sosyal medyadan mesaj geliyor; “Fiyatlarınız nedir?” diye. Biz genelde fiyatı vermiyoruz çünkü kişiler korkuyor içeri gelmeye. Benim içerdeki verdiğim hizmeti bilemeyecek. Bu yüzden ben de onlara diyorum ki gelin buyurun yüz yüze tanışalım bir çayımızı kahvemizi için, merkezimizi gezelim sizinle beraber.
Merkezime gelen kişilerin illaki hizmet almasını beklemi-yoruz. Buraya gelip bizlerle hoş sohbet edip, halimizi hatrımızı sormalarını bizlerle güzel zaman geçirmelerini bekliyoruz. Burada çalışanlarımın da sıcak ve samimi olmalarını istiyorum. Gelen kişileri müşteri olarak değil bir arkadaş gibi karşılamalarını onlara çay kahve ikram etmelerini söylüyo-rum. Artık teknoloji çağındayız. İnsanların sohbet etmekten, hal hatır sormaktan uzak olduğu bir dönemdeyiz. Biz sıcak ve samimi bir ortam yaratıp merkezimize gelenlerin buradan mutlu ayrılmalarını istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?