Kelkit vadisi’nde canikli bayramı..

Kelkit vadisi’nde canikli bayramı..

Canikli’nin Başbakan yardımcısı olması yörede sevinçle karşılandı. 

CANİKLİ ÇAMOLUK İÇİN BÜYÜK ŞANSTIR

Röportaj:  Zeki AL

 

  1. Hükümet kabinesinde Giresun Milletvekili Sn.Nurettin Canikli’nin Başbakan Yardımcılığına getirilmesi, Giresun’un öteki ilçeleri gibi Çamoluk’u da umutlandırdı, sevindirdi..

Çamoluk sokaklarında vatandaşın görüşünü aldık..65.Hükümet’ten ve Sn.Canikli’den  beklentilerini sorduk..

 

BEN AK PARTİ HASTASIYIM

Fehmi ÇEHRE (Engelli): Öncelikler Giresun’a hayırlı olsun! Çamoluklu olarak tebrik ediyorum. Ben Ak parti’nin hastasıyım. Çamoluk’un durumu belli. Çamoluk’u terk eden geri dönmüyor..Gençlere yönelik bir şeylerin olması lazım..Ben felç geçirdim..İstanbul’dan ilçeme döndüm. Sol tarafın hiç  bende değil..%100 engelli raporum var..Ben şahsıma akülü bir araç yardımı istiyorum..Bana yardımcı olacaklara işte telefonum, 0535 205 83 68

BENİM TEK İSTEĞİM ÇAMOLUK

 İÇİNDEN GEÇEN BİR YOL

Erol KAPUCU (Yusufeli Köyü Muhtarı): 65.li Hükümette Başbakanımız  Sn.Binali Yıldırım komşumuz Refahiyeli, Başbakan Yardımcımız Alucralı Sn.Nurettin Canikli. Bu durum Çamoluk için büyük şanstır. Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle böyle bir durum oldu..Tabiki Çamoluk için beklentimiz de büyük..Öncelikle başarılar diliyorum..Bu hükümet vatanımıza, milletimize hayırlı olsun!. Benim en büyük isteğim ve bu yaşta görmek istediğim; Gümüşhane’den ilçemiz istikametine gelen yolun, Çamoluk içinden geçerek Sarpkaya güzergahı ile İstanbul transit yoluna bağlanmasıdır..Çamoluk ulaşım sıkıntısından çok çekti..Hala da çekiyor..Yolcu otobüsü görmeye hasret bırakıldık..

HASTANE SORUMUNUZ VAR

Cemil TATAR (Çamoluk Kurucu Muhtarı): Bizler su, elektrik ve yol sıkıntıları çekerek ömrümüzü tükettik..Çok çileler çektik..Yaz-kış, kar, yağmur Çamoluk dağlarında sırtımızda direk taşıyarak Gölova’dan elektrik aldık.Çamoluk Cumhurbaşkanı gören bir ilçedir..Sn.Canikli yöremizin evladı..Yeni görevi öncelikle hayırlı olsun..Çamoluk geçmişte en büyük desteği Sn.Burhan Kara ve Sn.Yavuz Köymen zamanında gördü..Bizler şimdi aynı desteği evladımz Sn.Nurettin Beyden bekliyoruz..Hastane sorunumuz var.Her Salı günü 30-40 kişi Erzincan’a gidiyor. Bu çileden bir An evvel kurtulmak istiyoruz..

 

BU MAKAM HİÇ BİR GİRESUNLUYA NASİP OLMADI

Cengiz METİN (Emekli): Öncelikle hayırlı olsun..Öteki ilçeler gibi Çamoluk’un da Sn.Canikli’den büyük beklentisi var..Ancak bugüne kadar Sn.Canikli’nin kendi ilçesi de hizmet noktasında beklenen hizmeti alamadığını herkes söylüyor..Çok önemli bir makama geldi..Bu makam hiçbir Giresunluya nasip olmadı..Çamoluk başta olmak üzere Sn.Canikli’den Giresun’un tüm ilçelerine ve merkeze eksik olan hizmetleri getirmesini bekliyoruz..Çamoluk çıkmaz sokaktan kurtarılmalıdır..

BÖLGEYE BİR İL İSTİYORUZ

Mansur SÜRÜCÜ (Belediye Meclis Üyesi): Sn.Canikli Giresun için önemli. Çok sevindik. Bizler kendi yöresi ova ilçeleri Çamoluk, Alucra ve  Şebinkarahisar’a daha çok önem vermesini istiyoruz, bekliyoruz. Sahile çok uzak kalan, ili ile çok az bağlantısı olan bir ilçede yaşıyoruz. Komşu illere de çok uzaktayız..Esasında bölgemize bir il bekliyoruz..Yoksa atalarımız gibi, sorunlar yumağı içinde yok olup gideceğiz..Bölge hastaneleri bekliyoruz..Sn.Canikli’den isteğimiz, il isteğimizi dikkate almasıdır..Kendilerine yeni görevinde başarılar diliyorum..

 

BEŞ YILDIR MESLEĞİM DIŞINDA ÇALIŞIYORUM

Hüseyin ÇOLAKEL ( İşçi)  Sn.Canikli’ye Başbakan Yardımcılığı görevinde başarılar dilerim..Ben Eskişehir Üniversitesi İktisat ve Ticaret Fakültesi mezunuyum..Çamoluk’ta yaşıyorum..5 yıldır kendi mesleğim dışında işlerde çalışıyorum..Şu an işçiyim..Fakülte bitirip Alucra’da çaycılık yapan arkadaşlarım var..Okulu bitirirken umutlar içindeydik..Her KPSS sınavları  sonunda umutlarımız gittikçe azaldı..Bunalıma girdik..Yeni mezunla-eski mezunlar, Marmara mezunlarıyla-Anadolu mezunları aynı sınava giriyor..KPSS sınavlarında; Yıllar önce okulu bitirenler ile yeni mezunlar aynı gün imtihan edilmemesini istiyorum. İş bulamayan üniversite mezunlarının iş bulabilmesi için KPSS sınav sisteminin değiştirilmesi gerekiyor.. Sn.Canikli’den destek bekliyorum.

ÇAMOLUK’A  HASTANE SÖZÜ  VARDI

Hamza NAZLI (Şoför Esnafı): Başbakan Yardımcısı Sn.Nurettin Canikli’ye başarılar dilerim..İlimiz insanın bu göreve getirilmesi güzel oldu. Sn.Canikli’nin Çamoluklulara hastane sözü vardı..Öncelikle hastanemize ve personelimize kavuşmamız için yardım bekliyoruz..Diş için bile Erzincan’a gidiyoruz..Çamoluk TC’de AK Parti’ye en çok oy veren bir ilçe. 14 yıldır iktidarda ..İlçemiz  gerekli yardımı ve eksiklerini son iki yıldır tamamlamaya çalışıyor.Sn.Canikli’nin vereceği destekle, kalan eksiklerimizin de hızla tamamlanacağına inanıyorum..Başbakanımız Sn.Binali Yıldırım’ın  da komşu ilden oluşu Çamoluk için büyük şans oldu. Bunu avantaj görüyoruz..İnşallah bizleri yanıltmazlar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?